PC Dünyası

GTA 'IV' TANITIM Uyeols10

Join the forum, it's quick and easy

PC Dünyası

GTA 'IV' TANITIM Uyeols10

PC Dünyası

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sanal Dünya

GTA 'IV' TANITIM Dragonageoriginskapakku GTA 'IV' TANITIM Painkillerresurrectionk GTA 'IV' TANITIM Left4dead2kapakkucuk GTA 'IV' TANITIM Jamescameronsavatarthegz GTA 'IV' TANITIM Callofdutymodernwarfarei GTA 'IV' TANITIM Kucukpes2010kapak GTA 'IV' TANITIM Fifa2010kapakkucuk GTA 'IV' TANITIM Callofjuarezboundinblooo GTA 'IV' TANITIM Deltaforcextreme22009

GTA 'IV' TANITIM

SpecuLatoR
    SpecuLatoR
    Board Admin
    Board Admin

<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
    Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 149
    <b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 5463
    Başarı Puanı Başarı Puanı : 29
    <b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 06/02/10
    <b>Nerden</b> Nerden : Nereye

GTA 'IV' TANITIM Empty GTA 'IV' TANITIM

Mesaj tarafından SpecuLatoR Paz Mayıs 02, 2010 12:38 pm

Oyun severlerin merakla beklediği GTA 4 nihayet piyasaya sunuldu. Grand Theft Auto, Grand Theft Auto: London, Grand Theft Auto II, Grand Theft Auto III: Liberty City, Grand Theft Auto : Vice City, Grand Theft Auto: Vice City Stories ve nihayet Grand Theft Auto: IV oyun piyasasına hızlı bir giriş yaptı. GTA serisinin 9. oyunu olan GTA 4 aksiyon ve macera türü bir bilgisayar oyunudur. Her serisi ayrı bir heyecan uyandıran GTA son sürümüyle oldukça popüler olacağa benziyor. Grand Theft Auto IV ilk başta PlayStation 3 ve Xbox 360 için geliştirildi daha sonra PC için ayrıca derlenen oyun tüm dünyada en çok oynanan oyunlardan birisidir.
    Rockstar Games oyunculardaki ilgiyi en üst düzeyde tutabilmek için tüm teknolojiden faydalanmış gibi gözüküyor. Rockstar Games, insanların yasaklara karşı olan ilgisini ve merakını kaşıyarak onları sanal ortamda istedikleri gibi hareket etme özgürlüğü sunuyor. Kişisel egonun tatmini noktasında herşeyi düşünen oyun yapımcıları, tüm hayatı bütün gerçekçiliği ile oyuna sığdırmayı başarmışlar.

GTA IV çok oyunculu modu ile bilgisayar dünyasında fırtına gibi esiyor. Çok oyunculu modunun yanında bir çok yeniliği beraberinde getiren GTA 4 size oyun içerisinde gerçek bir şehir ortamı sunuyor. Eski sürümlerine göre oyunculara daha fazla özgürlük sağlayan yeni seriyi beğeneceğinizi umuyoruz.

Oyunda Amerikaya gelen Sırp uyruklu Niko Bellic adında bir savaş gazisini canlandırıyorsunuz. Niko Bellic Amerikaya adapte olmaya çalışırken sokak çetelerine ve suça karışır. New York temalı oyunda elinizdeki silahlarınızla etrafa korku salacak ve türlü maceralara atılacaksınız. Garfikleri ve sesleriyle gerçeğe yakın görüntüler elde edilen oyunda kahramanımızın hareketleri de gerçekçi düzeyde ele alınmış. Etraftaki insanların tepkileri ve Niko'nun davranışlarıda oyuncuları etkileyen etkenler arasında yer alıyor. Çevrede olup bitenleri izleme ve etraftaki araç ve diğer kullanılabilecek silahları kullanabilme kabiliyetine sahip olan Niko size epey heyacalı günler yaşatacak gibi görünüyor.

GTA 4 Karakterleri
    Oyunu oynadığımız sürece birçok önemli karakterlerle karşılaşıyoruz. Kimisiyle çok uzun ilişkimiz oluyor kimisiyle çok kısa. Bu bölümde Niko dışında kalan oyundaki birkaç önemli karakterden bahsedelim.

Roman Bellic: Niko'nun Liberty City’e gelmesine sebep olan kuzeni. Başta da bahsettiğimiz gibi Roman Niko’ya anlattığının aksine basit bir hayat sürüyor. Çok eğlenceli bir karakter olan roman sevgilisi Malloride ile iyi bir gelecek hayal ediyor.

Little Jacob: Jamaikalı bir silah tüccarı olan Jacob, Niko’ya arkadaşlığının devam etmesi için indirimli silahlar satıyor. Zamanla Niko’nun en güvenilir arkadaşlarından biri oluyor.

Brucie Kibutz: Araba ve fitness düşkünü ve kendini çok düşünen, son derece rahat bir adam. Savurgan bir hayat yaşıyor ve iyi bir arkadaşlık sürdürürsek Niko’ya ücretsiz helikopter servisi sunmayı teklif edebiliyor.

Vladimir Glebov: Niko’nun ilk görev aldığı kişilerden biri olan Vlad kendini çok büyük bir mafya olarak göstermeye çalışsa da aksine saygı kazanmaya çalışan küçük bir Rus tefecisi ve Comrades barının patronu.

Dimitri Rascalov: Dimitri oyunun başlarında karşılaşılan bir Doğu Avrupalı karakter. Hikayede önemli bir rolü olan Dimitri, Mikhail Faustin’in dostu ve ikisi kardeş kadar yakınlar. Ancak Faustin’in uyuşturucu bağımlılığı ilişkilerini kötüye götürüyor.

Mikhail Faustin: Liberty City’de güçlü bir karakter olan Mikhail genellikle Hove Beach bölgesinde karşımıza çıkıyor. Niko, oyunun başlarında Faustin ve onun dostlarıyla iş arkadaşlığı kuruyor.

Patrick McReary: Patrick rüşvetçi polis Francis McReary ve diğer McReary kardeşlerle ilişkisi olan İrlandalı bir serseri. McReary ailesi eskiden Liberty City’de büyük güce sahip olmalarına rağmen güçlerini yitirmişler ve çok azı hayatta kalmış. Patrick ise annesi ve kız kardeşi Kate ile Dukes’te yaşamaktadır.

Kate McReary: Kate’in McReary ailesinin tek iyi üyesi olduğu söyleniyor. Oyunun ilerleyen bölümlerinde Niko, Kate ile karşılaşıyor ve sonuç olarak Kate, Niko’nun kız arkadaşı oluyor.

Malorie Bardas: Roman’ın sevgilisi fakat Roman’ın beceriksizliklerinden dolayı ilişkileri çok da iyi değil. Oyunun başlarında başka bir karakterle ilişkisi olduğuna dair şüpheler oluyor.

Manny Escuela: Geçmişini arkasında bırakan eski bir Güney Bohanlı gangster olan Manny Escuela artık diğerlerine de aynı şeyi yapmaları için yardım etmeye çalışıyor ve mahallesini, çocukları ve Liberty City’i iyileştirmek için uğraşıyor.

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 11:19 am